Meble łazienkowe na wymiar to meble, których wykonanie warto powierzyć profesjonaliście. Stworzone na wymiar będą dopasowane do naszego wnętrza oraz dopracowane w najmniejszych szczegółach.
Ich projekt trzeba rozpocząć od doboru odpowiedniego materiału. Najczęściej meble w łazience są lakierowane, w postaci frontów matowych, półmatowych lub w połysku. Dużym zainteresowaniem cieszą się też fornirowane z powłoką z naturalnego drewna oraz z laminatu w wielu kolorach i z różnymi strukturami. Wszystkie są dobrze zabezpieczone przeciwko wodzie i wysokiej temperaturze. Specjalna wilgocioodporna płyta będzie właściwym rozwiązaniem dla mebli stojących w wyjątkowych warunkach.
Można wyróżnić trzy rodzaje mebli łazienkowych. Pierwsze z nich to podwieszane o nowoczesnym i lekkim wyglądzie. Będą bardzo pasowały do małej łazienki, której trzeba dodać przestrzeni. Takie rozwiązanie jest obecnie najczęściej i najchętniej wybierane. Drugim rodzajem są meble na nóżkach. Są metalowe lub drewniane i mogą mieć różny kształt i wysokości. Ten wariant sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych łazienkach. Ostatnią możliwością jest dopasowany do koloru mebla cokół. Zasłania on nóżki, przez co mebel zyskuje jednolitą i spójną formę. Zazwyczaj stawia się je w dużych pomieszczeniach, żeby nie zmniejszały przestrzeni przez swój cięższy wygląd.
Najważniejszym meblem, jaki umieszcza się w łazience jest szafka pod umywalkę. Może się ona składać z otwieranych szafek z półkami lub wysuwanych szuflad. Inną zabudową jest szafka na ręczniki czy detergenty, wysoka ustawiona w dogodnym miejscu. Kolejnym elementem wyposażenia łazienki może być szafka na pralkę i suszarkę albo podgrzewacz wody.
Do każdego mebla łazienkowego na wymiar możemy dobrać pasujące uchwyty. Mamy do wyboru klasyczne wkręcane o wielu rozstawach i przekrojach czy nabijane na górę frontu metalowe listwy. A nawet systemy bezuchwytowe czy frezowane we froncie.
Ciekawym rozwiązaniem w łazience jest szkło. Łatwe w utrzymaniu, wystarczy przetrzeć na mokro a potem do sucha i jest czyste. Często stosuje się je na półki w otwartych szafkach. Można też je podświetlić diodami LED, żeby mieć dodatkowe punkty świetlne.