/ FAQ

To system wspomagający zamykanie drzwiczek szafek lub szuflad. Uniemożliwiający trzaśnięcie drzwiami. Pozwala na samodzielne i eleganckie zamknięcie się szuflady. Żeby zamknąć mebel należy delikatnie pchnąć front a specjalny mechanizm w ostatnie fazie spowolni go i domknie prawie bezszelestnie.

MDF jest najczęściej spotykaną płytą meblową stosowaną do tworzenia mebli. Produkowana pod wysokim ciśnieniem i temperaturą ze sprasowanych włókien drzewnych połączonych organicznymi substancjami. To wysokiej jakości płyta o jednorodnym składzie dobrze nadającym się do produkcji mebli. Wytrzymała, łatwa w obróbce, ponieważ można ją zginać i pomalować farbą. Przez gładką powierzchnię jest doskonałą baza pod dalszą obróbkę. Można poprzez nałożenie na nią odpowiedniej powłoki stworzyć piękne meble wysokiej jakości.

Najczęściej i najbardziej wygodnie dla użytkownika jest, gdy górna część umywalki w meblach łazienkowych znajduje się na wysokość 85 cm od podłogi. Jest to ogólnie przyjęta wysokość. Można ją oczywiście zmienić i dopasować do swojego wzrostu.

Fornir powstaje przez skrawanie kolejnych warstw drewna. Płyta fornirowana to płyta meblowa pokryta fornirem, czyli bardzo cienką powłoką naturalnego drewna. Meble wyglądają wtedy jakby były zrobione z litego drewna. Ale zniwelowany jest efekt naturalnego wysuszenia się drewna, a zatem nie ma obawy o pęknięcie płyty fornirowanej.  Fornir jest łączony, klejony na stałe z płytą meblową.

Płyty fornirowane są stosowane między innymi jako fronty meblowe czy blaty.

TIP-ON jest to system bezuchwytowego otwierania drzwi szafek. Drzwiczki uchylają się poprzez lekkie ich naciśnięcie. Można je wtedy swobodnie otworzyć. Żeby je zamknąć należy lekko docisnąć front.